ISSUE 18
NEWS COLUMN
ISSUE 17
ISSUE 16
ISSUE 15
ISSUE 14
     
     

THESE PAGES ARE FREE OF

JAVA
FRAMES

STORED ON A LINUX SERVER, AND RUNNING SPACEHAWKS' OWN LINUX BASED VOTING AND MESSAGE BOARD CGI.

NO MICROSOFT RELATED PROGRAMS WERE USED TO CREATE THIS SITE.

VOYAGER
IBROWSE
AWEB
 
MSIE
   
     
STRIP
 

SPACEHAWKS WORLDNEWS ISSUE 18
ZENEAJÁNLÓ

Elméletileg mikor ezt a lemezajánlót olvassátok akkor már a tavasznak kell a fák, bokrok és egyéb fotoszintetizáló növények hajtásait simogatnia, de mi inkább a hallójáratainkat simogatatjuk a hangszóróinkkal a tavaszi nap éltető sugarai helyett.(Nyári... Vagy mi-Emeric SH)
Tehát következzen a jól megérdemelt zeneajánló.

Mystery Trance
Vol. 6

Mikor először pillantottam erre a trance dupla válogatás CD-re kellemes bizsergés fogta meg a bensőmet, mert egy jó kis trace album hangjai hallatszottak lelki füleimben, de sajnos véletlenül rápillantottam a jobb alsó sarokban szerényen meghúzódó Pro7 logóra és szinte egyből elment a kedvem a CD meghallgatásától.
Általában nálam az olyan albumok amiket valamelyik tv-ben vagy rádióban reklámoznak nagyon ritkán szoktak tetszeni. Majdnem így jártam ezzel a válogatással is. A két CD-n a számok egymásba vannak mixelve és a két CD-t egy-egy DJ készítette, ezeknek a trance ízléséből kapunk egy levonatot, a CD-ket meghallgatva.
Legalább később majd tudja az ember, hogy mit keressen vagy ne keressen a boltok polcain...
Az első CD-t inkább a kezdő trance rajogóknak tudnám ajánlani lazább, disco-s hangvételével.
De számomra inkább egy elkeseredett próbálkozás volt a trance terén. A második CD valamivel jobb (de nem az igazi), jóval sötétebb, trance-esebb a hangzás, de még mindig vannak rajta gyengébb pillanatok. Egészében véve a válogatást egy erős közepes (főleg az első CD miatt), azoknak aki mostanában figyeltek fel a trace zene hangzásvilágára kezdésnek nem is rossz ötlet meghallgatni.

John B
Drum 'N' Bass
Visions

Mint az album neve is mutatja egy drum&bass dupla albummal áll szembe a CD-lejátszónk és ezen belül is két stílus találkozik. Az első CD-n mint a neve is (Organic) mutatja teljesen élő hangszerekkel lett felvéve és inkább jazz-es a zene mint drum&bass. Kellemesen nyugtató zene.
A második CD (Synthetic) a nevéből hamar rá lehet jönni, hogy teljesen elektronikus alapú drum&bass-t tartalmaz mix formályában. Annyira hallgatható a mix, hogy a zene élvezője szinte egy pillanat alatt a CD végén találja magát. Egyetelen egy baj van a CD-vel, zavarta a fülemet a sok dobgép. Elektronikus drum&bass fan-eknek nyugodtan merem ajánlani.

Propellerheads
Decksanddrumsandrockandroll

Az együttestől eddig csak a "History Repeating" (feat. Miss Shirley Bassey) számmát ismertem, így egy kicsit félve helyeztem be a CD-t a lejátszómba, mert ismételten egy mainstream banda újabb lemezére számítottam, ehhez képest egy tökéletes big-beat albumot hallgathattam.
Egy kicsit talán lassabb mint a Chemical Brothers által művelt big-beat, de így is jócskán a mainstream mezőny fölé emeli a bandát a zenéjük. Aki élvezettel hallgatta a Chemical Brothers Elektro albumát annak nyugodt szívvel ajánlhatom ezt az albumot is meghallgatásra.

Dark Blue
Mixed By Bárány A. & Jován

Valahogy a kilencvenes évek közepén sem tetszett az a fajta funky zene amit a Bárány mixelt, így 2000-ben reménykedtem benne talán időközben megváltozott a hozzá állásom a Bárány féle funky-hoz... ...hátha, az ember sohasem tudhatja. De nem kellett csalódnom önmagamban.
Továbbra is unalmasnak találom a fentebb említett DJ munkáját. Csak fanatikus funky rajongóknak ajánlom.

Montell Jordan
Get It On Tonite

Unalmas funky zene amitől az ember szinte elaszik és alig várja, hogy történjen már valami.
Szinte már fájdalmasan primitív zenére bugyuta szöveget énekel egy többre is képes kellemes hangú férfi énekes.
Nem egy nagy kaland funky freak-eknek biztosan tetszeni fog. A maxi multimédiás, tehát rajta van a címadó dal videója is QuickTime formátumban, így akinek egy kicsit erősebb gépe van az akár meg is nézheti. Mindenesetre a videó sem egy nagy kaland.

Puff Daddy
Forever

Puff papa még a múlt évben összedobott egy nagy lemezt amit Forever néven gyorsan kis is adott a saját kiadójával a Bad Boy Records-szal... ...nem kellett volna.
Unalmas számok primitív zenei alapokra 15 számon keresztül + 4 átvezető hangjáték.
Valamivel többet vártam az albumtól, de így elég bűntetőre sikeredett.

Santana
Supernatural

Az év eddig eltelt részében Santana a Smooth-tal és a Maria Maria-val tarolt talán ezeknek köszönheti azt a 8 és fél!? (hogy, miképp jött össze az a fél Grammy azt a fene sem tudja) Grammy díjat amit besöpört. Kellemes gitárcentrikus mainstream zene.

Lock Up
Pleasures Pave Sewers

Mi történik akkor ha pár unatkozó zenész gondol egy mérészet és alakít egy zenekart aminek a nem titkolt célja az, hogy jófajta oldschool grind-core zenét játszon saját maguk szórakoztatására és a hallgatóság őszinte örömére? Az eredmény már hallható is!
Géppuska gyorsaságú lábdobok, néhol középtempójú de inkább villámgyorsan örlő gitár és az elmaradhatatlan hörgős, sikoltásokba fúló grind-core ének. Az albumon 12 szám található amiknek a hossza szinte alig haladja meg a 3 azaz három percet, ez alól talán a "Slow Bleed Gorgon/Pleasures Pave Sewers" kettős dal a kivétel aminek a hossza az albumhoz képest kirívóan hosszú 3 perc és 36 másodperces szösszenet.
Nem is kellenek ennél hosszabb számok, mert úgy csak elvesztik a brutalitásukat.
Napalm Death fanatikusoknak kötelező!

Cannibal Corpse
Bloodthirst

Kedvenc együttesem előző albumáról (Gallery Of Suicide) sajnálatos módon lemaradtam (ezt majd egy későbbi zeneajánlómban be fogom pótolni) de a most megjelent új album feledtette velem ezt a hiányosságot az életemben. A Corpse legénységére nem jellemző a kísérletezgetős zene, továbbra is a jól kitaposott death metal ösvényen járnak.
A számokban a gyors és középtempós részek váltogatják egymást és a brutális hörgés teszi fel az egymást követő számokra a koronát.
Miről szólnak a dalok?
Ha megfilmesíténk azokat akkor mindegyik egy jobbra sikeredett "B" kategóriás horror film lehetne.
Pár szám címe ízelítőnek:
- Dead Human Collection
- Hacksaw Decapitation
- Condemned To Agony

Machine Head
The Burning Red

Nagyon vártam már ezt az albumot több okból is, mert:
- valahogy nagyon nehezen akart elkészülni.
- ez a harmadik album amit a zenekar kiad és általában a bűvös harmadik album az ami eldönti, hogy a csapat továbbra is életképes vagy csak egy elvélt próbálkozás a zenei ipar széles palettáján.
Így lelkileg mindenre felvértezve hallgattam meg az albumot és kellemesen csalódtam.
A zenekar a "The More Thins Change..." zenei vonalát vitte tovább egy kicsit fejlődve zeneileg, de nem annyira, hogy teljesen elveszítse a zenekar az eddig kialakított egyéniségét.
A zkr az albumra feltett egy feldogozást is ami a "Police" "Message In A Bottle" száma.
Aki eddig is kedvelte a Machine Head-et annak nyugodtan továbbra is ajánlhatom.

A Guy Called Raven

 

 

 

 
GLOBAL LINKS DOWNLOAD AREA MESSAGE BOARD